کریکت محبوب

کریکت ورزشی است که با چوب و توپ در یک زمین چمن بیضی شکل بین دو تیم  11نفری بازی می شود.در مرکز زمین کریکت یک محوطه ی خاکی به طول 22یارد (20.12متر)وجود دارد به این قسمت «پیج» گفته می شود. و به دو خط سفید کریزمی گویند. چوب بازی «ویکت» نام دارد.توپ کریکت به اندازه ی مشت می باشد و سطح آن از چرم و مرکز آن از چوب پنبه پر شده است.کریکت دربیش از صد کشور بازی می شود.

این رشته ورزشی پر طرفدارترین ورزش کشورهای هند، پاکستان، بنگلادیش و سریلانکا است و در انگلیس، ولز، استرالیا، کنیا، زیمباوه، نپال، نیوزیلند، افریقای جنوبی و… وجود دارد.این ورزش در کشور ایران که در خطه شهرستان چابهار که هم مرز با کشور پاکستان می باشد شناخته شد.با مرور زمان درشهرستان ها و  استان های دیگر رواج یافت.

مسابقات و دوره های آموزشی کریکت توسط انجمن بین المللی کریکت ICC برگزار می شود. انجمن بین المللی  کریکت، جام جهانی کریکت و همچنین تورهای بین المللی کریکت را نیز برگزار میکند.جام جهانی کریکت از سال 1975هر 4 سال یکبار برگزار می شود.

قبل از دیگران از شگفتی های سایت با خبر شو

درباره نویسنده: رضا میر کریمی

رضا از فعالان حوزه و فناوری اطلاعات است. او پیش از این مدیریت مجله اینترنتی کلیک را بر عهده داشته و هم اکنون به عنوان سردبیر در کیبورد فعالیت می کند. به دنیای تکنولوژی علاقه‌زیادی دارد. بازی‌های رایانه‌ای و فیلم هم بیش‌تر اوقات فراغت‌اش را پر می‌کنند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *